Jak to udělat, aby nás gruntování bavilo?

Výsledkem velkého gruntování by měl být uklizený byt a úžasný pocit dobře odvedené práce. Teď asi mnoho lidí (především žen) zvedá oči až ke stropu. §  Úklid je přeci především velká dřina. §  A vůbec nezáleží na tom, jestli se jedná o úklid předvánoční, jarní nebo přípravu na návštěvu tchýně. K tomu, abychom se vůbec […]

Výsledkem velkého gruntování by měl být uklizený byt a úžasný pocit dobře odvedené práce. Teď asi mnoho lidí (především žen) zvedá oči až ke stropu.
§  Úklid je přeci především velká dřina.
§  A vůbec nezáleží na tom, jestli se jedná o úklid předvánoční, jarní nebo přípravu na návštěvu tchýně.
K tomu, abychom se vůbec odhodlali vzít do ruky potřebné nástroje, potřebujeme určitě motivaci a překonání sebe sama.Generální úklid totiž není jen o tom dát věci na své místo a utřít pod nimi prach, ale bude se také třídit a vyhazovat.
potřeby na vytírání

Dobrý start – skvělý výsledek

Nejprve se zaměříme na přípravu celé operace. Na této fázi záleží především proto, že je rozhodující v tom, jak vám půjde práce od ruky a zda vás bude alespoň trochu bavit.
–         Pokud máte menší děti, je určitě lepší je někomu svěřit.
–         Půlhodinové intervaly, přerušované kňouravým „mami“ nebo „tati“ vám určitě na náladě a chuti k práci nepřidají.
Máte vše připravené pro boj s chaosem a prachem?
·        Je demotivující, když v polovině práce najednou zjistíme, že nám něco schází.
vysavač s vodou
POSLOUCHEJTE NĚCO, CO ODVEDE VAŠI POZORNOST
Najděte si něco, co u úklidu budete poslouchat. Určitě vám půjde práce lépe od ruky s nějakou dobrou hudbou.
§  Můžete si vytvořit vlastní hudební kulisu, tak jako to dělávaly naše babičky i dědečkové, ale je tu jedno nebezpečí – jelikož nejste na téměř celodenní hudební produkci trénovaní, může vám brzy dojít dech.
peří duster

Je tedy lépe využít některého profesionála, aby tuto část zvládl za nás. A my můžeme třeba přizvukovat nebo pomoci s vokály. Někdo preferuje spíše mluvené slovo. I rozhlasová hra nebo audiokniha může natolik zaujmout, že jsme dokonce schopni na chvilku i zapomenout, že momentálně gruntujeme a ocitneme se třeba na opuštěném ostrově. A to je docela hezká představa. Tam totiž nejsou žádné podlahy, skříně, úklidové prostředky…