Užijte si luxusní materiály ve vaší ložnici

S rozšiřujícím se pojmem rychlá móda se začínáme čím dál víc zajímat o materiály, které na sobě nosíme. Dáváme si pozor na to, odkud materiály pochází, čím se barví a zda jsou syntetické nebo přírodní. Bylo již mnohokrát prokázáno, že přírodní vlákna v některých vlastnostech vynikají oproti těm uměle syntetizovaným. Vezměte si, kolik času člověk […]

S rozšiřujícím se pojmem rychlá móda se začínáme čím dál víc zajímat o materiály, které na sobě nosíme. Dáváme si pozor na to, odkud materiály pochází, čím se barví a zda jsou syntetické nebo přírodní. Bylo již mnohokrát prokázáno, že přírodní vlákna v některých vlastnostech vynikají oproti těm uměle syntetizovaným. Vezměte si, kolik času člověk ve svém životě stráví v těsné blízkosti s vlákny ložního prádla? Prostěradla, povlečení, ale i matrace se mohou stát luxusní záležitostí, již se vám nebude chtít vstávat!

luxusní ručníky

Samozřejmě použité materiály úzce souvisí s ročním obdobím. Těžko budete spát pod stejnou peřinou v létě i zimě, máte na tyto období stejné povlečení? Aby vám nebyla zima, můžete si pořídit vyhřívací podložku, která se zapojí do elektřiny nebo jednoduše zvolit hebké a vyhřívací mikroplyšové prostěradlo! Je na dotek jemné a udržuje teplo, vyrábí se ve standardních velikostech na délku 200 cm a na šířku 90 a 180 cm. U některých českých firem si je však můžete nechat ušít přímo na míru, a to včetně velikosti postelí 120×200 cm. Barevné provedení je velmi rozsáhlé. Postel oblečená v tomto stylu bude hypoalergenní a jednoduché na údržbu – povlečení se totiž nemusí žehlit.

Co se týká samotných peřin, tak zimomřivý lidé ocení vlastnosti ložního prádla z flanelu nebo mikroflanelu. Pro ještě komfortnější spánek si můžete z těchto materiálu pořídit i deku, do které se v noci zachumláte a ráno s ní vstanete. Hodit se vám budou také župánky. Na léto se zase hodí stará dobrá bavlna nebo povlečení krepové.
povlečená postel

Ke kvalitnímu spánku vám dopomohou nejen textilní prvky, ale také pohodlná matrace z prodyšného materiálu a vhodná postel. U postele je vhodné zvážit jak výšku (vyšší lůžko je vhodné pro starší lidi, kterým se hůře vstává) a také šířku – klasická 90 cm nemusí stačit, obzvlášť spíme-li v obklopení mazlíčků nebo elektroniky.