Za kulturou na Slovensko

Máte rádi Slováky a jejich kulturu? Slováci a Češi spolu zažívali v dobrém i zlém mnoho desetiletí. Už jen díky politice v bývalém Československu si mnoho lidí založilo smíšené rodiny. Mladí slovenští vojáčci museli narukovat na vojnu do Čech a čeští vojáčci narukovali zase na Slovensko. A tak vzniklo mnoho česko-slovenských rodin. Za tu dobu […]

Máte rádi Slováky a jejich kulturu? Slováci a Češi spolu zažívali v dobrém i zlém mnoho desetiletí. Už jen díky politice v bývalém Československu si mnoho lidí založilo smíšené rodiny. Mladí slovenští vojáčci museli narukovat na vojnu do Čech a čeští vojáčci narukovali zase na Slovensko. A tak vzniklo mnoho česko-slovenských rodin. Za tu dobu se oba národy dokonale promíchali. Je to dobře, že v přátelství a porozumění, jsou si i v dnešní době oba národy velmi blízké.
kostel s varhany
· Takže pokud máte rádi Slováky a Slovensko, upřímně bychom vás chtěli nejdříve pozvat na DNI SLOVENSKÉ KULTURY, které se budou konat od 17. 2. 2017 do 25.2.2017 v Českých Budějovicích.

Několik pozvánek za slovenskou kulturou:
· Tato pozvánka se týká výstavy „ZA CHLEBOM DO SVĚTA. Vernisáž této výstavy je věnována všem, kteří odešli do světa za prací, aby ti, co zůstali doma, přežili. Pokud budete mít zájem zajet si na Oravu, nenechte si ujít tuto zajímavou výstavu ve “Florinovom dome“ v Dolním Kubíně. Výstava trvá až do 12.2.2017.

· Pokud milujete hudbu na varhany, město Trnava zve všechny milovníky vážné hudby na FESTIVAL špičkové VARHANNÍ HUDBY s mezinárodní účastí. Festival se koná na v měsících červenec – srpen 2017

· Od roku 2016 se v areálu starého vodního hradu konají ŠTÍTNICKÉ HRADNÍ HRY. Kromě dobrého jídla, hudby, ručních výrobků řemeslníků a tvořivých dílen, se budete moci podívat na vystoupení šermířů s historickým táborem a lukostřelbou, sokolníků a folklórního souboru.
bojnice slovensko
Vstupné pro veřejnost je pouze 1€, děti v doprovodu rodičů a důchodci mají vstup zdarma. Štítnické hradní hry se zase budou konat druhou srpnovou sobotu 2017. Štítnik – toto malé městečko, bylo kdysi významným hornickým královským městečkem. Zde se nachází starý vodní hrad ze 13. století, jenž představoval významnou protitureckou obranu. Kromě hradu vás určitě zaujme národní kulturní památka – evangelický kostel s nejstaršími varhany na Slovensku, s více jak 200m² nástěnnými malbami.

Kulturních programů jak v Čechách, tak na Slovensku je velké množství. Pokud si na internetu některý kulturní program najdete a vypravíte se za ním, určitě budete spokojeni.