Být singles je in

V dnešní moderní době je moderní žít bez partnera. Mladí lidé se dost často vyhýbají životu ve dvou. Vyhýbají se tak závazkům, které z partnerského života vyplývají. Líbí se jim, že si můžou dělat, co chtějí, jak i kdy to chtějí. Nemusí se o nikoho starat a stálý partner by jim byl jen koulí u nohy. Výraz […]

V dnešní moderní době je moderní žít bez partnera. Mladí lidé se dost často vyhýbají životu ve dvou. Vyhýbají se tak závazkům, které z partnerského života vyplývají. Líbí se jim, že si můžou dělat, co chtějí, jak i kdy to chtějí. Nemusí se o nikoho starat a stálý partner by jim byl jen koulí u nohy.

Výraz single označuje lidi, kteří jsou svobodní a nezadaní, bezdětní a nerozvedení. Prostě ty, kteří ještě nemají žádné závazky. Hodí se pro lidi do čtyřiceti let, ti starší jsou již spíše starými mládenci. A pokud byl dříve život bez partnera považován spíše za nežádoucí stav, dnes jsou lidé, kteří si zvolili svobodu a samotu, společností tolerováni. V České republice je okolo 30% domácností, v nich žije jen jedna osoba.

Lidé si často zvolí single život proto, že chtějí rozjet svou kariéru. K dosažení vysokých profesních pozic je potřeba nejen mnoho času, pokud chce někdo preferovat své výkony, musí prostě obětovat všechno.

Jsou však i lidé, pro které je obtížné soužití ve dvou. Vztah je totiž založen na toleranci. Pokud tedy s někým sdílíme společnou domácnost, musíme se naučit rozdělit se o svůj prostor a dát do hry své soukromí, což může být pro někoho nemožné. Dost často se stává, že ti, kteří žijí delší dobu sami, uvažují, zda by ještě dokázali s někým žít.

Dalším důvodem samoty můžou být jisté povahové rysy, například nepřizpůsobivost, přílišná pořádkumilovnost, nebo také náboženské přesvědčení či sexuální orientace.

Pro někoho být single je prostě jen módním hitem, nebo jednoduše pohodlnost.

VÝHODY ŽIVOTA SINGLE
Ø  S nikým se nedělíte o svůj prostor.
Ø  Domácnost vedete podle svých představ.
Ø  Vašim chováním neohrožujete vztah.
Ø  Můžete v televizi sledovat to, co se vám zrovna chce.
Ø  O nikoho se nemusíte starat.
Ø  Máte čas jen na sebe.

NEVÝHODY ŽIVOTA SINGLE
Ø  Nikdo vás doma nevítá a nečeká.
Ø  Lidé v okolí řeší, proč jste sami.
Ø  Čím déle jste sami, tím těžší pak bude začít s někým žít.
Ø  Když marodíte, nikdo se o vás nepostará.
Ø  Žít sám je finančně náročné.