Dětská móda

Móda prostupuje všemi oblastmi lidského života. Módní trendy to přece není jen oblečení, jedná se o design obecně. V oblasti odívání bychom módu mohli rozdělit na ženskou a mužskou. Každá má svá nesporná specifika a podřizuje se určitým pravidlům a požadavkům. A co dětská móda? Není to fenomén sám o sobě? Nepochybně ano. Rodiče a […]

Móda prostupuje všemi oblastmi lidského života. Módní trendy to přece není jen oblečení, jedná se o design obecně. V oblasti odívání bychom módu mohli rozdělit na ženskou a mužskou. Každá má svá nesporná specifika a podřizuje se určitým pravidlům a požadavkům. A co dětská móda? Není to fenomén sám o sobě? Nepochybně ano.

Rodiče a to zejména maminky chtějí mít děti jako ze škatulky. Každý ví, jak roztomile dítko vypadá, když je děťátko oblečené do roztomilého slušivého oblečku.

A samozřejmě i tato dětská móda se v průběhu věků mění. Před stoletími dětské oblečení podléhalo stejným trendům jako oblečení pro dospělé. Jednalo se v podstatě o miniatury dospělého oblečení. Ovšem to přinášelo samozřejmě svárizika, protože některé druhy oblečení zamezovaly zdravému růstu a vývoji a proto byly vynaloženy snahy, aby se oblečení přizpůsobilo dětem.

Mnozí si vybaví typické námořnické oblečky, které bývaly tolik oblíbené a které známe ze starých dobových fotografií.
 

Střih a kvalitní materiály

Kvalitní dětské oblečení je samozřejmě závislé na střihu a kvalitních materiálech. Mnoho rodičů toto podceňuje a jsou děti, které jsou oblékány do nepohodlných věcí, jen proto, že je to moderní. Někteří rodiče by se měli trochu zamyslet nad tím, jak je to supermoderní oblečení pohodlné či nepohodlné.

Navrhovat dětskou módu je určitě velmi zajímavá práce a určitě se zde nachází velký potenciál pro mladé a nadějné návrháře. Nachází se tam mnoho prostoru pro tvůrčí činnost a rodiče a to i ti spořivější, nijak nešetří na ničem, co je určeno pro děti. Pro děti jen to nejlepší, tak to prostě mnozí rodiče mají.

Jsou rodiče, kteří nepochybně mají trochu hlouběji do kapsy, ale i oni si nemusí dělat těžkou hlavu a nemusí nakupovat nekvalitní oblečení. Je totiž možné

  • aby si maminky navzájem prodávaly lehce zánovní oblečení pro děti
  • aby oblečení pořizovali v dětských bazarech