Jak se hlídají vozidla?

Odpověď na otázku položenou v titulku je jednoduchá: „Těžko.“ Tedy pokud je řeč o vozidlech firemních, která jsou po celou pracovní dobu a nejednou i mimo ni v provozu, jezdí z jednoho místa na druhé a majitel by je tak osobně neuhlídal, ani kdyby se rozkrájel. Taková vozidla se zkrátka uhlídat nedají, a proto nezbývá […]


Odpověď na otázku položenou v titulku je jednoduchá: „Těžko.“ Tedy pokud je řeč o vozidlech firemních, která jsou po celou pracovní dobu a nejednou i mimo ni v provozu, jezdí z jednoho místa na druhé a majitel by je tak osobně neuhlídal, ani kdyby se rozkrájel. Taková vozidla se zkrátka uhlídat nedají, a proto nezbývá než řidičům důvěřovat a doufat, že důvěru v ně vkládanou nezklamou. A protože se zázraky nedějí a ne všichni šoféři jsou učinění svatouškové, je třeba se o kontrolu aspoň pokoušet.

A kdo hledá způsob, jak všechna svá firemní vozidla ohlídat, nejednou dříve či později nalezne řešení. To, jemuž se říká GPS monitoring. A kdo ho nalezne, má vyhráno.
auta v provozu

RMC systém je totiž přímo dokonalým hlídačem takového podnikového vozového parku. Stačí si ho jenom pořídit, namontovat na vybraná vozidla čidla, nastavit, co má být sledováno, a je po starostech. Rázem může být pod kontrolou vše, co má nějaký význam, jako je sledování toho, kde se to které vozidlo nalézá, zda je v pohybu, zda si jeho posádka počíná tak, jak má, zda se neztrácejí pohonné hmoty, náhradní díly nebo vozidlo jako takové.

Systém zjistí vše, co se po něm žádá, a kdykoliv se pak k němu přihlásí oprávněná osoba přes internet, ‚žaluje‘ jí, co zaznamenal. Třeba ze záznamu, třeba v přímém přenosu, jak je šéfovi firmy nebo jím pověřené osobě libo.
satelit v kosmu

A jak už vám jistě došlo, nemohou si podnikatelé tento systém vynachválit. Na rozdíl od nepoctivých zaměstnanců, jimž kvůli němu pšenka nekvete. Protože se jen těžko lenoší, zneužívá nebo krade, když se může nadřízený dívat, a pokud se nedívá, může si to kdykoliv zjistit i zpětně. A to bez možnosti před ním cokoliv ututlat, protože technika je jak známo neoblomná a neobměkčitelná, ‚nemá srdce‘ a nenechá se podplatit.

Rozumní majitelé vozového parku tak sázejí právě na tento systém. A díky němu mají klid. A jistotu, že je zaměstnanci nepřivedou na mizinu.