Jak se zabavit s příchodem nevlídných podzimních dnů

Fotky Jistě vám není neznámé jméno Wabi Daněk. Tato folková legenda už bohužel není mezi námi a tak si můžeme už jen připomenout její hlas v písních, z nahrávek, co nám tu po něm zůstaly. Dvě z nich se vztahují k podzimu a častokrát jste je také mohli zaslechnout na folkových festivalech – […]

Fotky

Jistě vám není neznámé jméno Wabi Daněk. Tato folková legenda už bohužel není mezi námi a tak si můžeme už jen připomenout její hlas v písních, z nahrávek, co nám tu po něm zůstaly. Dvě z nich se vztahují k podzimu a častokrát jste je také mohli zaslechnout na folkových festivalech – skladby „Listopad“ a „Fotky“. Aby ten říjen a listopad nebyl tak depresivní, můžeme se vydat o víkendu do přírody s foťákem. Na podzim je totiž krajina nejkrásnější, listnaté a smíšené lesy se barví do všech odstínů od žluté přes červenou až po hnědou a všechny snímky mají zvláštní teplý a poklidný výraz.
cesta u lesa

Drakiáda

Jednou z nejznámějších podzimních zábavných her bylo pouštění draků. Dříve měli lidé více času na tvorbu papírových modelů, co je poháněl pouze vítr, který vždy na podzim zesiluje a jak se říká, „fouká ze strnišť“.
listí pod stromem
Dnes zakoupíte plastové dráčky běžně v prodejnách hraček, většina z nich se ani typickým drakům nepodobá, jde spíše o malované portréty dravých ptáků nebo tvary letadel. Na poli nebo na louce však vyniknete s vlastnoručním výrobkem, z internetu stáhnete návod, jak by měl vypadat, a vybarvíte si jej podle sebe, aby vyjádřil vaše vnitřní pocity . A víte, že v Japonsku je pouštění draků přímo národním zvykem?
listí v parku

Burčák

Podzimní čas, to je také kvas vyrobený z moštu, jehož výchozí surovinou je vinná réva. Popíjení burčáku je spojováno s podzimními slavnostmi, mohou to být i hudební festivaly a zábavné společenské akce, prodej upomínkových předmětů a řemeslných výrobků ve stáncích.

Četba

Za deštivého počasí to nikoho z nás ven netáhne. Zatažená obloha, nevlídno, málo slunečního svitu, to je ideální čas vzít do ruky knihu, uvařit dobrý bylinkový, ovocný nebo černý či zelený čaj a posedět v křesle, nebo zalézt rovnou pod deku. Na podzim mnohá knihkupectví poskytují zajímavé slevy, tak je toto období vhodné i pro rozšíření vlastní knihovny.