Jídlo nám řekne, jak se cítíme

Kdo by nechtěl být šťasten a spokojen. Samozřejmě že všichni z nás! Chceme se cítit lépe, naplnit náš život až po okraj a užívat si štěstí. Věděli jste ale, že všechno, co sníme a vypijeme, ovlivňuje naše tělo, mysl, energii a náladu? Jsi to, co jíš, jsi to, na co myslíš, jsi tak mladý, jak se […]

Kdo by nechtěl být šťasten a spokojen. Samozřejmě že všichni z nás! Chceme se cítit lépe, naplnit náš život až po okraj a užívat si štěstí. Věděli jste ale, že všechno, co sníme a vypijeme, ovlivňuje naše tělo, mysl, energii a náladu?

Jsi to, co jíš,
jsi to, na co myslíš,
jsi tak mladý, jak se cítíš. (Hypokrates)
Lidské tělo bez našeho vědomí touží být naplněné energií a cítit se tak co nejlépe. K tomu si vybírá potraviny a nápoje, které ho k tomuto stavu dovedou. Pokud se našemu vlastnímu tělu něco nelíbí, hledá cestu, jak to řešit. A nejsnazší cesta vede přes jídlo.

Chytré tělo
Tělo moc dobře ví, že nejrychlejší způsob, jak do sebe dostat energii, vede přes čokoládu nebo něco sladkého. Na smutek nebo vyčerpání zase působí jiné potraviny. Tělo si prostě samo řekne, co budete jíst. Emoční hlad začíná v mozku a slouží k doplnění sil, energie, ke změně nálady, pocitů a situace.

Neodolatelné chutě prozrazují, co se děje v naší duši.
·         ČOKOLÁDA
Čokoláda signalizuje touhu po lásce a naplněném vztahu. Obsahuje mnoho látek, které vzbuzují závislost a zlepšují náladu. Vysoký obsah tuku mírní pocit samoty, nejistoty a prázdnoty. Látky dobré nálady působí jako životabudiče slasti v mozku.

·         SLADKOSTI
Již od raného dětství máme sladkosti spojené s odměnou, proto vzbuzují příjemné pocity. Touha po sladkém odráží touhu po bezpečí a útěše, ovšem také nechuť něco aktivně řešit.

·         SLANÉ TYČINKY
Díky křupavé konzistenci ze sebe shazujeme napětí, zlobu a flustraci. Každé kousnutí nás uklidňuje a zbavuje nás stresu.

·         OSTRÁ JÍDLA
Touha po ostrém jídlu prokazuje touhu našeho těla po změně. Buďto je náš život monotónní anebo naopak s přílišnými zážitky. V každém případě ostré jídlo působí pro celkové otupění bolesti.

·         PEČIVO A TĚSTOVINY
Tyto potraviny dokážou zázračně měnit náladu. Touží po nich ten, kdo vyhledává uklidnění před napětím, stresem a strachem. Pokud je naše tělo přetížené a potřebuje něco na vzpružení, řekne si o sacharidy.