Kde všude lze využít sáček se zipem

Nebezpečné chemikálie – v domácnosti se občas musí pracovat s nebezpečnými chemickými látkami, jako jsou různá čistidla, barvy apod. Ta se po otevření nedají hermeticky uzavřít a je žádoucí je zajistit proti zápachu a uvolňování výparů. Se zip sáčkem máte jistotu, že se nic do vzduchu uvolňovat nebude, stačí originální nádobku do něho vložit a […]

Nebezpečné chemikálie – v domácnosti se občas musí pracovat s nebezpečnými chemickými látkami, jako jsou různá čistidla, barvy apod. Ta se po otevření nedají hermeticky uzavřít a je žádoucí je zajistit proti zápachu a uvolňování výparů. Se zip sáčkem máte jistotu, že se nic do vzduchu uvolňovat nebude, stačí originální nádobku do něho vložit a natěsno jej uzavřít. Sáček také může posloužit při natírání štětcem: Jestliže s ním pracujete více dní za sebou, není nutné jej vždy po použití čistit ředidlem, ale pomůže vložení do uzavíratelného sáčku se zipem, odkud vytlačíte vzduch. Štětec do druhého dne rozhodně nezaschne.
štětec od malířské barvy
Sádra – malování obytných místností svépomocí se dodnes provádí v mnoha rodinách. Dnes nám práci dokážou usnadnit již namíchané odstíny a také sofistikované plstěné válečky, s nimiž jde práce, jak se říká od ruky. Občas se také hodí sádra nebo tmel na sádrokarton, s nímž vyhladíme praskliny a otvory po hřebících apod. Tyto sypké materiály jsou však náchylné na absorpci vlhkosti a měli bychom je uchovávat v uzavíratelných obalech. Není nutné kvůli tomu kupovat plastovou dózu, stačí obyčejný sáček se zipem.
Olomoucké tvarůžky – kdo si libuje v takových pikantnostech, měl by být ohleduplný ke svým spolubydlícím. Největší problém vzniká ve chvíli, kdy je nutné tuto potravinu uchovat tak, aby nezapáchala, a zde opět může posloužit polyetylenový pytlík s uzavíracím mechanismem. Dokonale zabrání úniku zápachu, navíc není nutno vkládat tvarůžky do dózy a tu pak pracně umývat. Dózy také velmi rády přijímají cizí pachy, kdežto použitý pytlík jednoduše s původním obalem od tvarůžků vyhodíte.
ledové kostky
Ledové obklady – přikládáním studených obkladů lze zmírnit zánětlivé procesy v namoženém svalstvu a první, co zpravidla lidé udělají, je, že namočí ručník nebo utěrku do studené vody a přikládají je na určené místo. To však zabere jen na chvíli a navíc se zbytečně místo namáčí, voda stéká k zemi a není to zrovna příjemné. Lepším řešením jsou ledové kostky z tvořítek na led vložené do zip sáčku. Sáček odtávající vodu nepropustí a může působit mnohem déle, než namočená utěrka.