Nákupy na internetových stránkách (Aliexpress, Ebay)

Aliexpress Co se tohoto internetového webu týče, každý z nás určitě ví, že se jedná o čínský internetový obchod. Rozhodně zde nakoupíme za velmi nižší ceny, než v naší republice. To je právě důvod, proč zde nakupuje čím dál tím více lidí. Tento obchod je vlastně velmi podobný našemu Aukru. Zboží z této stránky, má velké množství prodejců […]

Aliexpress
Co se tohoto internetového webu týče, každý z nás určitě ví, že se jedná o čínský internetový obchod. Rozhodně zde nakoupíme za velmi nižší ceny, než v naší republice. To je právě důvod, proč zde nakupuje čím dál tím více lidí.
žena u pc
Tento obchod je vlastně velmi podobný našemu Aukru. Zboží z této stránky, má velké množství prodejců a je velmi důležité si hlídat, od jakého prodejce nakupujeme. Tento web je v anglickém jazyce, ale je možné si jej přepnout na jazyk český. Je ale překládán Google překladačem, což znamená, že některé fráze nejsou úplně srozumitelné.

Nákup je zde velmi jednoduchý. Funguje podobně, jako na běžných stránkách kde nakupujeme. Rozdíl je v tom, že je zde více prodejců. Doba doručení zboží se pohybuje někde mezi jedním či dvěma týdny. Maximální doba je však jeden měsíc.

Je zde ale riziko, že vám zboží nemusí být vůbec doručeno. Já osobně s tímto takovouto špatnou zkušenost mám. Stalo se mi to ale pouze v jednom případě z mnoha objednávek. Pak je nutné tento problém řešit se zákaznickou podporou, kde se o tento problém postarají. Z mé strany určitě Aliexpress doporučuji, například na vánoční dárky J.
nákup v obchodě
Ebay
Jedná se o jeden z mnoha dalších internetových obchodů. Opět jde zde možnost nakoupit za velmi nízké ceny. Seženeme zde vlastně úplně všechno. Přes kosmetiku, boty, oblečení, doplňky a mnohé další. Nevýhoda tohoto webu je v tom, že výrobky mohou mít horší kvalitu než třeba u nás. Nejvhodnější na těchto webech (ať už Ebay nebo Aliexpress) je nakupování doplňků. Zde si můžeme být nejvíce jisti tím, co nám dorazí. I když někdy ilustrační fotky vůbec nemusí odpovídat realitě. Dodací lhůta se zde většinou pohybuje okolo 3 týdnů. Na této stránce jsem také párkrát objednávala, ale nikdy jsem s ní neměla žádné špatné zkušenosti.

A jaké zkušenosti z těchto webů máte vy?