Nehledejte si brigádu, lépe nakupujte

Nákupy Vás mohou zruinovat, ale mohou představovat způsob, jak ušetřit mnoho peněz. Mnoho lidí si zvyklo na to, že mají i dvě zaměstnání, aby si mohli dopřát životní standard. Dřou se do úmoru, aniž by to přitom bylo nutné. Stačilo by ke spokojenosti a štěstí pár věcí jako například.   Snížit životní potřeby a požadavky […]

Nákupy Vás mohou zruinovat, ale mohou představovat způsob, jak ušetřit mnoho peněz. Mnoho lidí si zvyklo na to, že mají i dvě zaměstnání, aby si mohli dopřát životní standard. Dřou se do úmoru, aniž by to přitom bylo nutné. Stačilo by ke spokojenosti a štěstí pár věcí jako například.
 žába s nákupem

Snížit životní potřeby a požadavky

 1. Žít podle svého svědomí a nenechat si vnucovat diktaturu konzumu
 2. Snižovat reálné životní náklady formou šetření energií, jídlem, zkrátka neplýtvat
 3. Vytvářet si týdenní jídelní lístky, díky nimž si uděláte přesné zásoby potraviny
 4. Vedení domácího účetnictví
 5. Efektivně nakupovat

 

Jak efektivně nakupovat?

Pokud jezdíte na nákupy do hypermarketu, víte moc dobře, kolik ušetříte, když nakoupíte v akci oleje, mléka, mouky, cukr a další základní potraviny. Na druhou stranu, víte také, kolik utratíte, když neodoláte a nakoupíte celou řadu takzvaně zbytných potravin a produktů. Jak tedy lépe a efektivněji nakupovat?
 seznam na nákup

 1. Choďtenakupovat sytí. Bylo dokázáno, že lidé, kteří jdou nakupovat hladoví, více utrácí za jídlo a to i za to, které vůbec nepotřebují.
 2. Napište si nákupní seznam a nenakupujte nic nad rámec nákupního seznamu
 3. Nenakupujte ve velkém množství do zásoby potraviny, které mají relativně krátkou záruční lhůtu
 4. Prohlížejte si slevy a nakupujte ve slevách a přizpůsobte jim také svůj jídelníček
 5. Neutrácejte za polotovary, je celá řada potravin, které jsou velmi levné a přitom nenáročné na přípravu
 6. Nebojte se udělat si v týdnu skromné dny, to znamená chleba s máslem a ředkvičkou, luštěniny, ovesná kaše. Uleví to Vaší peněžence a prospějete zároveň svému zdraví.

 
 

Nestaňte se otroky nakupování

Efektivně nakupovat prospívá Vašemu kontu. Ovšem nestaňte se posedlí levnými nákupy. Mléko v Globusu, mouku v Kauflandu, sýry v Lidlu, uzeniny v Albertu, cereálie v Tescu, to by rozhodně asi neměl být model, kterého byste se měli držet.