Nejen sláva Velké Pardubické

Češi jsou kulturním národem, o čemž svědčí návštěvnost muzeí, galerií, výstav, zámků a hradů, hojná účast na událostech rozmanitého zaměření. Velké oblibě se těší rok co rok slavná Velká Pardubická. Milovníci koní, ať už amatéři nebo profíci, si tuto soutěž ujít rozhodně nenechají. Strávit alespoň jednou v životě jeden podzimní říjnový den na této prestižní […]

Češi jsou kulturním národem, o čemž svědčí návštěvnost muzeí, galerií, výstav, zámků a hradů, hojná účast na událostech rozmanitého zaměření. Velké oblibě se těší rok co rok slavná Velká Pardubická. Milovníci koní, ať už amatéři nebo profíci, si tuto soutěž ujít rozhodně nenechají. Strávit alespoň jednou v životě jeden podzimní říjnový den na této prestižní akci byste určitě měli, věřte, že to pro vás bude nezapomenutelný zážitek.
 koňské dostihy
Je tomu nejen v životě, ale i v kultuře, oboje provází jak věci hezké, tak i ty méně příjemné. Prostě nic není jenom černé nebo bílé. Davy lidí si nenechte zkazit požitek z takového dne. I když nejste zrovna odborníci na koně, zrovna právě vy můžete mít štěstí, zkuste si vsadit na některého ze závodících koní. Právě o to zde i jde a peníze nejen světem, ale i těmito závody vládnou. Pravé dámy nepotkáte jinak než s velice výraznou pokrývkou hlavy, jak tomu bývá i na jiných dostihových závodech. Možná budete mít pocit, že příznivci a milovníci koní a dostihů jsou velice vážní lidé, kteří po celou dobu pečlivě sledují závodní dráhu a úsměvu se u nich jen stěží dočkáte. Pokud se budete chtít opravdu bavit a potkat se s veselými a rozesmátými lidmi, tak tohle místo s největší pravděpodobností nebude tím pravým. 
 
Jakékoliv akce jsou provázeny přítomností stánků s občerstvením. I v tomto případě tomu jinak nebude a velké množství diváků tak zaručuje delší fronty na jídlo a pití.
žokejka u koně
 
To, jak bude celá akce probíhat, pokud možno bez komplikací, vyžaduje téměř dokonalou přípravu, ale i tak se může stát, že selže tzv. lidský faktor a nějaká ta nesrovnalost se tu a tam najde.
 
Jestliže se tomu všemu chcete vyhnout i za cenu toho, že nebudete osobně u toho, i když by to za to určitě stálo, o čemž svědčí vysoká každoroční návštěvnost, můžete dostihy sledovat v klidu domova u televizní obrazovky, každoročně přímý přenos ze závodu přenáší televize.