Plná taška samých zbytečností

Také se Vám stává, že jdete do obchodu koupit něco určitého, třeba jen pět věcí, a přinesete plnou tašku toho, co jste vlastně vůbec nepotřebovali? A mnohdy se ještě stane, že ty původní věci v nákupu vůbec nejsou. Jestliže je to Váš problém, nezoufejte, nejste v tom sami. ·        Možná by se dalo říci, že […]

Také se Vám stává, že jdete do obchodu koupit něco určitého, třeba jen pět věcí, a přinesete plnou tašku toho, co jste vlastně vůbec nepotřebovali? A mnohdy se ještě stane, že ty původní věci v nákupu vůbec nejsou. Jestliže je to Váš problém, nezoufejte, nejste v tom sami.
krabice rajčat
·        Možná by se dalo říci, že našim babičkám se to asi tak často nestávalo.
·        Snad v pozdějším věku, ale to už bychom řešili jiný problém.
Jim se to nestávalo z jednoho prostého důvodu.
·        Přišly do obchodu, vyjmenovaly prodavačce vše, co potřebují a bylo hotovo.
·        Nebo došly do samoobsluhy, zjistily, že toho polovinu nedovezli, a nakonec tedy ještě ušetřily.
 

Úsporné rady

Na naši peněženku však útočí mnohá zákeřná nebezpečí.  Abychom koupili opravdu jen to, co máme v hlavě nebo na nákupním lístku, měli bychom se řídit několika pravidly.
oddělení v supermarketu
1.      Nechodit nakupovat hladoví–  to je tak trochu stará pravda, ale stále platná. Člověk, kterému se žaludek kroutí hlady, dostane okamžitě chuť na téměř vše, co obchod nabízí. 

2.      Nechodit do obchodu kolem restaurace s rychlým občerstvením– také Vám to v jeho okolí tak krásně voní? Nenechte se oklamat. Většinou to není aroma toho, co Vám pak nabídnou. Je to použitím spreje, který se nastříká do ventilátoru. Něco jako lesní vůně na umělý vánoční stromeček.

3.      Nebrat s sebou děti– pokud není vyhnutí, rozhodně se vyplatí jedno opatření. Nejprve je přihlaste na kurz finanční gramotnosti. Vyplatí se to. Na takovém školení se dozvědí

–         zajímavosti z historie peněz
–         jak zvládat hospodaření v domácnosti
–         jaké jsou možnosti ohledně finančních produktů (spoření, investice, pojištění)
–         jaká má jako spotřebitel práva – jak postupovat v případě reklamace
–         jak se vyhnout finančním podvodům

Pokud se Vám moje rady zdají nepoužitelné, a přesto v obchodě utratíte více, než jste zamýšleli, můžete využít k nákupu donáškovou službu. Alespoň ušetříte za to školení.