Práce x Záliba

Možná jste Ti šťastní a práce je pro Vás zájmem, možná to tak bylo dříve, avšak počáteční napětí ustoupilo každodennímu stereotypu. Jsou lidé, kteří si odkroutí svých osm hodin, přijdou domů a začnou pracovat. Není práce, jako práce. Někdo si doma sedne k televizi nebo počítači. Jiný přijde domů, hodí do sebe jídlo a vyrazí třeba […]

Možná jste Ti šťastní a práce je pro Vás zájmem, možná to tak bylo dříve, avšak počáteční napětí ustoupilo každodennímu stereotypu. Jsou lidé, kteří si odkroutí svých osm hodin, přijdou domů a začnou pracovat.
odchod z práce

Není práce, jako práce.

Někdo si doma sedne k televizi nebo počítači. Jiný přijde domů, hodí do sebe jídlo a vyrazí třeba na zahradu. Lidé unavení z práce, se konečně dostanou domů, a přesto se téměř okamžitě zvednou a jdou zase dělat.

Rozdíl je však v tom, že pracovat na zahradě je pro ně záliba. Je to práce, ale baví je. Takovou prací se dá odpočívat. Stejně jako se dá krásně relaxovat při jakékoli jiné fyzicky náročné aktivitě. Je v tom jistý paradox, že unavení lidé si dokáží odpočinout ve chvíli, kdy se paradoxně unavují ještě více, ale je to tak. Nemusí to být jen zahrada, to je takový nejběžnější případ.

Někdo v pátek zahodí pracovní oblečení a vyrazí na celý víkend do hor. Chodí, běhá, jezdí na kole. Vytáhne ze sebe i poslední kousíček energie a domů se vrátí šťastný a spokojený.
kropicí konev

Co je Vaše?

·         Někdo se vzhlédl ve vaření, je úžasně rozmanité a dovoluje popustit uzdu představivosti. Dává rozsáhlé možnosti a svět, který nabízí je doslova nekonečný. Nutnost stravy se stane radostí a obohatíte tím i své okolí.

·         Puntičkářům se možná zalíbí různé modely, sbírání známek, vyrábění přesných zdrobnělin budov, věcí, zvířat, nebo čehokoli jiného možného i nemožného.

·         Jiní začnou tvořit, podle své představivosti, nebo s předlohou. Ukážou světu to, co vidí, když se rozhlédnou kolem sebe. Vytvoří svět sám pro sebe, ze všech strastí světa se vymalují, své pocity vtisknou do soch, nebo se zklidní při například košíkování.

·         Koho zajímá energie, náboženství, nebo cokoli s hlubokými myšlenkovými základy, může se díky tomu dostat do jiného světa obsahujícího cvičení, novou stravu, jiný pohled na svět, spoustu témat k debatě a další a další věci.

Dělat se dá naprosto cokoli, důležité je ale, dělat něco..