Recyklace

Říká se, že recyklovat se dá cokoli. Říká se, že stačí chtít. Říká se, že žijeme moc rychle, než abychom stihli žít. Říká se toho mnoho, něco je nesmysl, ale něco je jistě pravda, alespoň částečně, nebo pokud je dostatek vůle. Je pravda, že zrecyklovat se dá téměř cokoli. Jde jen o to, jak moc […]

Říká se, že recyklovat se dá cokoli.
Říká se, že stačí chtít.
Říká se, že žijeme moc rychle, než abychom stihli žít.

Říká se toho mnoho, něco je nesmysl, ale něco je jistě pravda, alespoň částečně, nebo pokud je dostatek vůle. Je pravda, že zrecyklovat se dá téměř cokoli. Jde jen o to, jak moc je to či ono znečištěné. Mastný plastový sáček už my, běžní spotřebitelé těžko znovu využijeme.
znak Recyklace
Taková plastová lahev už je však něco jiného, nebo třeba staré noviny.
Neuzamykejme se do představ ostatních, vytvořme si vlastní. Nápadů je kolem nespočet, těch co je však uskuteční, je nepoměrně méně. Jsou však tací, kteří objevili svět objevů a vrhli se do něj po hlavě.

Vyhnat do extrému se dá cokoli a tak lidé žijí v domech, kde se recykluje snad naprosto všechno. Jsou tací, co odmítají plast. Někdo se snaží prostě jen neplýtvat. A někdo si v rámci své vynalézavosti hraje s tím, co by stejně vyhodil.
recyklační kontejnery

Papír

Co všechno se dá dělat s papírem, nejde ani vypsat. Můžeme se však pokusit vyzdvihnout některé oblasti, které jsou snad více oblíbené, než jiné. O papíře mluvíme proto, že je to relativně levný materiál. Denně nám do schránky přijde kupa letáků a nějaké ty dopisy z banky.

Babičky nám navozí v kartonových krabicích napečené bublaniny a my to všechno shrábneme a vyhodíme. Můžeme to také všechno shrábnout a rozmočit ve vodě. Natrhat na malé kousíčky, smíchat s lepidlem, sádrou, nebo jinou kouzelnou substancí a vyrobit sochu udělat mísu, patlat se v tom s dětmi jen proto, že je to strašná sranda..

Můžeme srolovat papír slepit do úzkých ruliček a pracovat s ním, jako s pedigem, nebo proutím. Nařezat úzké proužky a vyrobit filigrán. Udělat ozdobičky na stromeček, přidat korálky, nebo barevný sprej a udělat adventní věnec, nebo ozdobu na dveře či do oken. Poskládat ze starých novin náramek. Vyrobit 3D origami, nebo jen klasické origami. A taky se dá udělat tohle a támhleto a tamto…

A to je prosím jen papír, teď si vezměte, co všechno kolem nás je a co všechno, by se z toho dalo udělat.