Truhlářské hobby

Dnes, když mnoho mužů v práci pracuje s počítači a hlavou, se objevuje potřeba vyvážit tuto práci nějakým hobby, u kterého muž za sebou hned uvidí výsledek a ještě s tím výsledkem nejlépe někoho potěší. Proto se čím dál tím více vyskytují kutilové, kteří se pouští do práce se dřevem jako samouci. A někteří jsou opravdu velmi dobří […]

Dnes, když mnoho mužů v práci pracuje s počítači a hlavou, se objevuje potřeba vyvážit tuto práci nějakým hobby, u kterého muž za sebou hned uvidí výsledek a ještě s tím výsledkem nejlépe někoho potěší. Proto se čím dál tím více vyskytují kutilové, kteří se pouští do práce se dřevem jako samouci. A někteří jsou opravdu velmi dobří během několika málo pokusů, které jsou zdařilé méně.

dřevěný budha

Takový hobby kutil se často rozhodne, místo kupování nějakého kusu nábytku požadovaného ženou, tento kus nábytku vyrobit sám, protože se taková polička, co splňuje požadavky jeho ženy zkrátka na trhu není a musel by si jí nechat vyrobit na zakázku. Tak koupí nějaké vhodné dřevo v hobby obchodě, k tomu si pořídí pořádné nářadí a pustí se s chutí a vervou do práce.
truhlář u soustruhu
Po delším mordování se s tou zatrolenou poličkou, kdy mu vzniklo něco, co výslednému efektu opravdu ani z daleka neodpovídá, se muž pouští do dalšího pokusu. A podívejme se, ono se dílo zdařilo. Navíc muže to bavilo a jako bonus obdiv a pochvala od partnerky je také k nezaplacení. Tak se muž porozhlédne, co dalšího by mohl vytvořit, začnou vznikat různé další poličky, skříňky a podobně, až je jimi domácnost i příbuzní zcela zaplavena. Ale to nevadí, protože muž si připadá jako skutečný muž, který dokáže něco vyrobit rukama.
dřevěné odřezky

V hlavě muže se začne rodit šílený nápad, udělat svou první dřevěnou sochu. Nenápadně se porozhlíží po vhodném kusu dřeva, i radách na internetu, jak takové dílo provést. A najednou Vám na zahradě stojí špalek jako hrom, Vy, jako žena jeho smysl nechápete, ani proč muž kolem něho chodí a tváří se velice zamyšleně. Jednoho dne se vrátíte z kafíčka s kamarádkou později, než bylo v plánu a na zahradě, místo špalku na Vás vybafne vodník i s dýmkou, celý ze dřeva a okolo spoustu odřezků. Uklidíte tu katastrofu a potom oceníte dílo muže. Jemu se to tak zalíbí, že zanedlouho Vám v zahrádce leze obrovský dřevěný šnek, pod stromem roste obrovský hřib, v trávníku leze dřevěná želva a za domem už vzniká další veledílo v podobě trpaslíka s lopatičkou ve velikosti dospělého muže, anděl, či jiný skvost.