Udělejte si doma lázně

                        Kdo z nás se netěší po dnu plném shonu a úkolů na domácí oázu, kde můžeme na chvíli vypnout, uvolnit se a relaxovat? Místo pro takové uvolnění je dobře zařízená koupelna. Je to místo, které už je dnes standardním vybavením bytů, dokonce i garsoniéry dnes mají koupelnu, bohužel však nejčastěji jen se sprchovým koutem. Někdo […]

                        Kdo z nás se netěší po dnu plném shonu a úkolů na domácí oázu, kde můžeme na chvíli vypnout, uvolnit se a relaxovat? Místo pro takové uvolnění je dobře zařízená koupelna. Je to místo, které už je dnes standardním vybavením bytů, dokonce i garsoniéry dnes mají koupelnu, bohužel však nejčastěji jen se sprchovým koutem.
luxusní koupelna
Někdo řekne, že koupelna je na umytí a nic víc od ní neočekávají. To ale není správný názor. Koupelnu lze využít jako malé domácí lázně, stačí jen umět zařídit tuto část bytu tak, aby nám sloužila k naší spokojenosti. Dnešní koupelnová studia nám k tomu dávají zelenou. Najdeme zde nejen nejmodernější trendy v zařízení koupelny, ale i krásné designové maličkosti, které nám zpříjemní život.

Jak koupelnu zařídíme?
Především bychom měli dbát na to, aby se nám v této místnosti dobře pobývalo a cítili jsme se tam dobře. Základem je volba barev, které dovedou ovlivnit naší náladu a mají tak přímý vliv na naší pohodu. Většinou volíme světlé barvy, které lahodí našemu zraku. Pokud máme koupelnu s dobrým osvětlením nebo s denním světlem, můžeme zvolit i tmavé odstíny, které působí elegantně a v oblibě jsou zejména v pánských bytech. Negativem je, že na tmavé barvě je vidět každé smítko, a proto se hůř udržují při úklidu.

Dalším prvkem, který dělá naše domácí lázně příjemné, je sanitární  zařízení, které dnes vyrábějí výrobci v různých designech od retro stylu až po skleněné futuristická umyvadla, WC mísy a vany. Je jen na nás, ke kterému stylu více tíhneme a co se nám líbí.
kočka u vany
Obklady dnes nahrazují v koupelnách malbu stěn a volíme je tak, aby se nám dobře udržovaly a ladily s celkovým stylem místnosti. Výběr je obrovský a určitě nebudeme vědět, pro které se rozhodnout. Každé koupelnové studio má odborníky, kteří vám rádi poradí a umožní i počítačovou vizualizaci. Stejně postupujeme s dlažbou či jinou krytinou podlahy.

Aby se nám dobře relaxovalo
K základnímu vybavení však neodmyslitelně patří i takové prvky, které nám budou lahodit duši a my se dokážeme po náročném dni zrevitalizovat a načerpat nové síly. Volíme doplňky, které nabíjejí energií, to znamená zelenou květinu, hezkou záclonku, krásné poličky a držáky mýdla, zubního kartáčku nebo ručníků.

Důležitá je i vůně, kterou vdechneme již při prvním vstupu. Doporučuje se vůně levandule nebo jiná, nám příjemná. Vůni může podtrhnout i sůl do koupele ve stejné vůni nebo mýdlo. Vana plná voňavé pěny, tichá hudba z koupelnového rádia a blikotání svíček nás může opět postavit na nohy. Neochuzujte se o tuto možnost, je příjemná a naší duši i tělu přínosná.