Ušetřete na svatbě!

Svatba je důležitý milník v životě každého člověka. Jedná se o okamžiky, na které bude každý vzpomínat do konce života. Ačkoliv ženiši svatební detaily příliš neřeší, nevěsty to mají přímo naopak. Snaží se, aby vše ladilo do posledního puntíku a detailu. Jestliže tedy i vy plánujete v příštím roce uspořádat svatbu, jistě jste již zjistili, […]

Svatba je důležitý milník v životě každého člověka. Jedná se o okamžiky, na které bude každý vzpomínat do konce života. Ačkoliv ženiši svatební detaily příliš neřeší, nevěsty to mají přímo naopak. Snaží se, aby vše ladilo do posledního puntíku a detailu. Jestliže tedy i vy plánujete v příštím roce uspořádat svatbu, jistě jste již zjistili, že se nejedná o levnou záležitost, neboť je řada věcí, které nesmí chybět na žádné takové významné události. Jak na tom všem ale ušetřit?
ženich a nevěsta se šampusem
Určitě nesmíte šetřit na místě, neboť to je základ každé takové významné událost. Pronájem těch nejhezčích prostor se ovšem může vyšplhat až k několik desítkách tisíc korun. Máte-li proto hezké místo, kde tuto událost uspořádat zadarmo, ušetříte nemalé finanční prostředky.
Nicméně prostor pro šetření se nabízí i u šatů nevěsty. V dnešní době se svatební šaty levně dají pořídit i ve značkových obchodech. Další výhodou je, že i levné šaty jsou v současnosti velice krásné. Zejména proto nemusíte utrácet desetitisíce za šaty, které si oblečete jen jeden den. Ve zkratce – jedná se o položku, na které můžete ušetřit, aniž by utrpěl vzhled nevěsty.
svatební prstýnky
Další velkou finančně nákladnou položkou jsou hosté. Jakmile budete plánovat seznam svatebních hostů, mějte na paměti, že jeden host, vás bude stát pět set až tisíc pět set korun. Záleží, jak velký luxus svým hostů, chcete nabídnout. Nicméně jde o jednu z nejdražších položek. Budete-li chtít ušetřit, nabízí se možnost nenabízení bezplatného podávání tvrdého alkoholu. Každý panák alkoholu je drahý (zejména jedná-li se o drahé rumy), proto je alkohol místem, kde se dá ušetřit mnoho peněz.
Ušetřit můžete i na večerním rautu. Za předpokladu, že objednáte velkou spoustu jídla a nesní se, častokrát se jídlo vyhazuje. Díky čemuž dochází k plýtvání jak peněz, tak surovin. Nebudete-li tedy marnotratní a zvolíte místo deseti druhů jídla pouze pět, věřte, že to vůbec nikomu vadit nebude.