Životní styl v seniorském věku

Myslíte si, že jste se dožili už dostatečně chvályhodného věku na to, abyste váš život dožili pouze v klidu a s pocitem nicnedělání? I senioři však mají nárok na to, nepromarnit jejich poslední roky života tím, že budou pouze čekat na to, kdy skončí. Naopak je mnohem vzácnější a smysluplnější strávit čas, který ještě máte […]

Myslíte si, že jste se dožili už dostatečně chvályhodného věku na to, abyste váš život dožili pouze v klidu a s pocitem nicnedělání? I senioři však mají nárok na to, nepromarnit jejich poslední roky života tím, že budou pouze čekat na to, kdy skončí.

Naopak je mnohem vzácnější a smysluplnější strávit čas, který ještě máte s tím, co vás baví a s luxusem, který jste celý život neměli – tedy s časovými možnostmi!
ruka babičky

Žádné válení, ale pohyb na čerstvém vzduchu!

Mnoho lidí se obává toho, že v době jejich stáří, se stanou jejich nejlepšími přáteli pouze židle a postel. Tomu se však můžete vyhnout snadno díky tomu, že nezanevřete na kouzlo a smysl pohybu, který vašemu zdraví pouze prospěje a rovněž i vaší vitalitě, která možná ještě není tak úplně k zahození.

Pravidelné procházky na čerstvém vzduchu, bez ohledu na roční období a počasí, se pro vás můžou stát fantastickým přínosem pro vaše zdraví a udržení čisté a pozitivní mysle.

Není na škodu, absolvovat jich ještě v doprovodu vašich přátel nebo rodiny. Ovšem pokládejte jich vždy za radost, kterou máte ještě šanci prožívat a vychutnávat si skutečnost, že máte konečně čas na to, zajít si tam, kam vás nohy ponesou.

Prostor ke čtení knih a odpočinku

Je potřeba hledět i na to, že není dobré se pořád jenom přetěžovat, ale je více důležité než kdy jindy, abyste i odpočívali a sbírali síly. Váš relax můžete spojit s něčím, co máte rádi a přinese vám to větší přehled, nadhled a možná i jistou dávku fantazie a vzdělání – díky čtení knih, kterých je naštěstí nespočet.

Příběhy, které vás vtáhnou do děje, váš den pouze zpestří a obohatí vás o nové poznatky a třeba i informace, které vám byly neznámé. A jestli patříte mezi romantické duše, neváhejte si dopřát knihy zaměřené na zamilované romány. A to i ve vašem věku!
ruce starce

Užívejte si chvíle s rodinou

Čemu byste se ve stáří neměli vyhýbat, je možnosti navštěvovat vaše nejbližší a trávit volné chvíle a radosti s vašimi dětmi, vnoučaty nebo pravnoučaty. Člověk si uvědomí to, jak je rodina vzácná, převážně až na sklonku života a není nad pohled, který vám přinese dospívání vašich dětí, jejich úspěchy a dary, které tady nechaly v podobě svých dětí a kterých se obzvláště ve stáří – nebudete moci nabažit.