7 míst světa, na které nikdy nezapomenete

Místa, které Vám vyrazí dech, zaručeně Vás ohromí a nikdy na něnezapomenete: 1. Vodopád Seljalandsfoss, Island- Je to vůbec jedno z nejkrásnějších míst v Evropě. Už jak prvním pohledem spatříte toto místo, Island, tak Vás ohromí. Spatříte zde neuvěřitelné přírodní scenérie- hory, gejzíry, sopky, termální prameny, ledovce a dech beroucí vodopády. Pěšina nad vodopádem Vám […]

Místa, které Vám vyrazí dech, zaručeně Vás ohromí a nikdy na něnezapomenete:
1. Vodopád Seljalandsfoss, Island- Je to vůbec jedno z nejkrásnějších míst v Evropě. Už jak prvním pohledem spatříte toto místo, Island, tak Vás ohromí. Spatříte zde neuvěřitelné přírodní scenérie- hory, gejzíry, sopky, termální prameny, ledovce a dech beroucí vodopády. Pěšina nad vodopádem Vám umožní procházet přímo za padajícími proudy. Je to vážně krása .
island vodopád.jpg
2. Bazilika Cisterna v Istanbulu- Je to potopený zámek vysoký asi osm metrů, měl sloužit jako zásobárna vody pro celou metropoli. Jeho rezervoár má kapacitu 80 000 kubických metrů vody. Bazilika je v současnosti netradičně osvětlená a ‚, hudba‘‘, která se ozývá ze soustavy potrubí, dodává místu tu správnou tajemnost. Pokud do zámku propašujete nějaké pečivo, uvidíte přímo pod Vašima nohama plavat hejna ohromujících ryb. Toto místo rozhodně stojí za to navštívit.

zapíchnuté vlajky.jpg
3. Masada v Izraeli, pevnost odvahy- Opevněná pevnost rozšířena o dva palácové komplexy. Dnes na vrchol kopce vede lanovka, která vyváží turisty- a izraelští vojáci při slavnostním skládání přísahy slibují, že Masada už nesmí nikdy padnout.

4. Národní park Yellowstone, USA- Je skutečnou perlou mezi národními parky západu USA. Je také nejstarší národní park na celém světě. V parku můžete potkat např. americké bizony, kojoty, jeleny wapiti nebo medvědy grizzly. Údolí s řekou a vodopády vytváří přenádherné scenérie. Oblíbené tam jsou také termální prameny, jezírka a gejzíry. Ke vstupu budete však potřebovat povolení, které získáte u příjezdové brány.


5. Uluru, Austrálie- Je největší monolit na světě. Uluru je velmi posvátným místem pro původní domorodé obyvatele. Kolem skály vede asi tří hodinový trek. Opravdovou nádheru uvidíte, pokud vydržíte do západu slunce, kdy se skála zbarví do oranžové až rudé barvy.

6. Salar de Uiuni, Bolívie- Největší solná pláň na světě. Dřívější dno jezera se nachází ve výšce 3 650 metrů. Nacházejí se zde taky obdivuhodné hory, sopky, gejzíry a barevná jezera s plameňáky. Jednou ročně se díky povodním promění na obrovské reflexní zrcadlo, ve kterém se odráží mraky.


7. Natronové jezero, severní Tanzanie- Vzhledem k tomu, že se z jezera hodně vody vypařuje, je v okolí i v samotném jezeře vysoká koncentrace uhličitanu sodného. Voda Natronového jezera má pH větší než 10. Teplota vody dosahuje až 60 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že v blízkosti hnízdí více než 2,5 miliónu vzácných plameňáků, tak se jezero díky tomu stalo chráněné.
ptáci na vodě.jpg
Na světě je plno překrásných míst, jako je ještě např. Gejzír Fly, Ledovcová jeskyně Skaftafell, Dallol, Pamukkale, Viktoriiny vodopády, Hora Roraima nebo třeba Velký prizmatický pramen. Je jich samozřejmě mnohem víc a rozhodně stojí za to je navštívit.