Dítě a historie, jak na to?

Máte rádi historii a chtěli byste svůj zájem o ni přenést i na svého potomka, ale ono se to pořád ne a ne zadařit? Děti jsou zvídavé. Nestačí jim pouze sedět v knihách a poslouchat vaše vyprávění. Úplně nejlepší, jak děti navnadit na vzdělávání v této oblasti je, ukázat jim to! Vezměte dítě na výlet. Ano, je […]

Máte rádi historii a chtěli byste svůj zájem o ni přenést i na svého potomka, ale ono se to pořád ne a ne zadařit? Děti jsou zvídavé. Nestačí jim pouze sedět v knihách a poslouchat vaše vyprávění. Úplně nejlepší, jak děti navnadit na vzdělávání v této oblasti je, ukázat jim to!

malování s tatínkem

Vezměte dítě na výlet. Ano, je to tak jednoduché. Sezení doma u televize a nudění se dítě prostě nenamotivuje. Vymyslete, jaká doba a jaké místo by vaše dítě mohlo zaujmout nejvíce. Je potřeba vytvořit startovní čáru, která dítě namotivuje se o něco zajímat. Pro mladší děti je všeobecně nejjednodušší zvolit nějaký hrad či zámek. Ideální je vybrat takový, který umožňuje i prohlídku prostor. V nejlepším případě s původními rekvizitami, které byli v minulosti lidmi opravdu využívány. Dítěti se historie bude odehrávat doslova před očima. Bude pro něj nejjednodušší se do ní vžít a odnese si obrovské množství vzpomínek.

Na mnoha památkách již na ty nejmenší zvědavce myslí, proto je dobré zjistit, kde mají kromě klasických prohlídek i akce přímo pro děti. Výklad je upravený, případně obsahuje různé motivační hádanky. Takovéto informace upravené pro děti bývají často součástí různých akcí, které probíhají hlavně během léta a většinou je pořádají menší městečka v rámci větších akcí. Zábava zde bývá jak pro děti, tak pro dospělé.

Vědomostní hry. A takové varianty se dají najít a existují upravené i pro menší děti. Najdete zde i otázky z historie. A nechte občas vaše dítě vyhrát, bude se cítit úžasně a bude ještě více motivováno!
asijská školačka

Pokud takovéto „speciální vzdělávání“ propojíte i s tím klasickým jako jsou dokumenty a knihy, bude dítě zabavené a nadšené. A co se knih týče, existuje velké množství těch, které se věnují historii a zároveň jsou přímo upravené pro děti. Obsahují krásné ilustrace, u některých je „průvodcem“ pes… Na výběr máte opravdu velké množství knih a vybrat můžete tu pravou pro vaše dítko.