Vzděláváme se online

Internet je mocný nástroj, díky kterému můžete nejen nakupovat, sledovat zábavná videa, či brouzdat na sociálních sítích. Nabízí velké množství možností, jak se něco nového naučit, nebo prohloubit již nabyté znalosti a zkušenosti. Tak jak někomu vyhovuje každý čtvrtek docházet na lekce angličtiny v jazykové škole, pro druhého bude možná pohodlnější a užitečnější učit se něčemu doma. […]

Internet je mocný nástroj, díky kterému můžete nejen nakupovat, sledovat zábavná videa, či brouzdat na sociálních sítích. Nabízí velké množství možností, jak se něco nového naučit, nebo prohloubit již nabyté znalosti a zkušenosti. Tak jak někomu vyhovuje každý čtvrtek docházet na lekce angličtiny v jazykové škole, pro druhého bude možná pohodlnější a užitečnější učit se něčemu doma.
 
To sice vyžaduje určitou míru sebekázně a motivace vůbec se do učení pustit, ale díky nejrůznějším vzdělávacím portálům máte možnost získat znalosti z mnoha oblastí od zkušených profesionálů, zábavnou a nenásilnou formou.
 
1.      Nejčastěji nabízenými kurzy jsou lekce týkající se administrativy a počítačových dovedností. Můžete se tak například zdokonalit v práci s textovými a tabulkovými editory, seznámit se s uměním fotografování a úpravy fotografií, či se začít učit účetnictví. Oblastí, ve kterých se můžete vzdělávat, je celá řada. Můžete se učit cizí jazyk, naučit se lépe komunikovat a vyjednat tak obchod, anebo nalézt tipy jak ušetřit nějakou tu korunu.
 
2.      Některé weby nabízejí kurzy, které jsou placené, jinde můžete úvodní lekce absolvovat zdarma a po zvážení si zbytek kurzu doplatíte. Najdete však i weby, které dočasně či napořád nabízí některé kurzy bezplatně.
 
3.      Většina portálů, nabízejících vzdělávání, od vás bude vyžadovat registraci a vytvoření profilu. Po vyplnění několika informací už si můžete vybrat požadovaný kurz a pustit se do učení. Kurzy bývají složené z několika lekcí, po jejichž absolvování mnohdy vyplníte test a na oplátku za vaši píli obdržíte certifikát. Ten se vám jistě bude hodit, pokud hledáte nové zaměstnání.
 
4.      Samotné lekce bývají ve formě videí, někdy obsahují rozhovory s dalšími odborníky na danou problematiku, nebo vám například názorně ukážou, jak si pěkně graficky upravit tabulku.
 
5.      Autoři kurzu pod video umisťují odkazy na další zdroje, ze kterých můžete dále čerpat, či vám zadají úkol, který si dle zájmu vypracujete.
 
6.      Motivovat na cestě za vzděláním vás mnohdy bude i propracovaný systém samotných portálů, který vás za váš pokrok pravidelně odmění body, smajlíky, či dalšími bonusy.
 
Zbývá si jen vybrat, čemu se chcete věnovat a v jaké oblasti se chcete zdokonalit a úspěch se jistě brzy dostaví.