Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského je po roce opět tady!

Znáte studenta ve svém okolí, který se rád oddává představám, že se jednou stane slavným novinářem, natočí nespočet reportáží, získá Cenu Ferdinanda Peroutky a v podstatě zachrání celý svět? Nejste tímto snílkem, třeba zrovna vy? Jak říkají mistři oboru, je nutné začít od píky. Nechte se zlákat představou strávení jednoho týdne v srpnu na Letní žurnalistické […]

Znáte studenta ve svém okolí, který se rád oddává představám, že se jednou stane slavným novinářem, natočí nespočet reportáží, získá Cenu Ferdinanda Peroutky a v podstatě zachrání celý svět? Nejste tímto snílkem, třeba zrovna vy? Jak říkají mistři oboru, je nutné začít od píky. Nechte se zlákat představou strávení jednoho týdne v srpnu na Letní žurnalistické škole Karla Havlíčka Borovského (LŽŠ), která nabízí svým uchazečům doslova startovací dráhu jejich úspěchu!
mikrofon v ruce
Jedná se o intenzivní kurz vedený zkušenými lektory v Havlíčkově Brodě, kteří znají novinařinu jako každodenní chléb. Hlavním organizátorem projektu je Milan Pilař, jenž spolupracoval s veřejnoprávní organizací Česká televize a působil také jako redaktor v několika denících na Vysočině. LŽŠ seznamuje studenty s prací novináře a nabízí jim jedinečné přednášky s odborníky a známými tvářemi z oboru. Minulý ročník hostil besedu s Markem Wollnerem, novinářem z České televize, který se snažil vysvětlit kvalitativní rozdíl žurnalistiky mezi jednotlivými zpravodajskými servery.
zápisky v přírodě
Jelikož si LŽŠ velice dobře uvědomuje široký záběr žurnalistické profese, nabízí tak svým účastníkům členství v jedné z šesti poskytovaných skupin. Na výběr mají studenti, ze středních a vysokých škol v České republice i po celé Evropě, ze skupiny Noviny (Print), která se zaměřuje na psanou žurnalistiku. Dále je zde skupina Nová Média (Web), kdy se studenti zaměřují na online žurnalistiku. Rozhlasové zpravodajství (Radio) nabízí mladým novinářům první zkušenosti s rozhlasovou žurnalistikou.

Budoucí reportéři se určitě zamilují do skupiny Televize, kde se naučí tvorbu reportáží. Pro ty, kteří inklinují i k marketingu je tu speciální skupina známá jako PR a marketing, jež vysvětluje práci píáristy a tiskového mluvčího. Nakonec si i milovníci focení přijdou na své, ve skupině Foto.
Co mi LŽŠ dala?
muž fotograf
Rozhodně zkušenosti, nové znalosti ze všech oblastí novinařiny a PR a také hodně přátel
– účastnice LŽŠ Michaela Poláková. Letošní ročník LŽŠ se uskuteční od 13. do 19. 8. 2017. Tento rok jsou naplánované besedy například s historikem Jiří Padevětem, ředitelem nakladatelství Academia, či přednáška s názvem: Seznam.cz není Google a proč s Petrou Fuksovou. Přednášky jsou volně dostupné nejen účastníkům LŽŠ, ale také všem, kteří se na ně rozhodnou do Havlíčkova Brodu přijet.