Druhy nejoblíbenějších podlah

Zpět k přírodě a ohled k životnímu prostředí, to je významný směr, který se projevuje ve všech oblastech architektury a interiérů. S tím souvisí i přechod od hladkých povrchů k povrchům se strukturou, od vysokého lesku k matu.   Podlaha jako obklad. Pro dřevěné podlahy stále více platí a je novým trendem, použití pro obklady stěn a stropů. Lze […]

Zpět k přírodě a ohled k životnímu prostředí, to je významný směr, který se projevuje ve všech oblastech architektury a interiérů. S tím souvisí i přechod od hladkých povrchů k povrchům se strukturou, od vysokého lesku k matu.
 
Podlaha jako obklad. Pro dřevěné podlahy stále více platí a je novým trendem, použití pro obklady stěn a stropů. Lze též použít podlahy laminátové. Podlahové palubky se většinou na stěnu lepí napevno, alternativou může být rošt.
detail parkety
Druh dřevěných podlah. Ještě před pár lety byl poměr dubových a bukových podlah stejný, dnes dominují podlahy dubové. Dub je dobře dostupná, odolná a praktická dřevina, kterou lze kvalitně opracovat co do barvy tak struktury povrchu. Má skvělé užitné i tepelně izolační vlastnosti a v porovnání s bukem nebo javorem je stabilnější při použití podlahového vytápění.
Povrchová úprava dřevěné podlahy. Zatímco přirozenost dřeviny nejvíce podtrhuje ošetření olejem, odolnější a méně náročné na údržbu jsou naopak lakované podlahy. Olejovanou podlahu je zapotřebí minimálně jednou ročně znovu napustit olejem. Lakované povrchu tuto údržbu nepotřebují. Od vysoce lesklých laků se zájem přesouvá k produktům matným.
Povrchová struktura dřevěné podlahy. Aktuálně nejžádanější jsou přirozené dekory, tedy ani zcela bez přirozené kresby dřeva ale ani extrémně rustikální. Výrobci tedy proto do svých kolekcí začaly zařazovat rustikální dekory, u níž lze využít i dřevo se suky a letokruhy.
Lamino jako dřevo. Ve světě laminátových plovoucích podlah není nic nemožného, protože díky moderním technologiím digitálního tisku nabývají jakéhokoliv vzhledu. Díky speciální úpravě povrchu získávají autentický vzhled nejen na pohled, ale i na dotyk. Například technika SYNCHROSTRUCTURE, dokonale kopíruje kresbu dřevěného dekoru, letokruhy i praskliny.
Vlhko již laminu nevadí. Laminátové podlahy lze již dnes použít i do vlhkých místností jako jsou kuchyně, chodby nebo koupelny. Díky nové technologii jsou tyto laminátové podlahy zcela voděodolné. Jsou opatřeny vodoodpudivou vrstvou, která chrání jejich spoje.
Vylepšená zámkový spoj u laminátových podlah. Pokládku podlahy urychluje a usnadňuje nyvý typ zámkového spoje se speciálním jezdcem na krátké straně, což umožňuje i jednotlivci lamely pohodlně pokládat. Krátká strana se jednoduše zacvakne svrchu.
světlo na parketách
Vinylové podlahy.
Úroveň vinylových podlah se za poslední roky posunula výrazným směrem kupředu. K jejich výrobě se již používají zdravotně nezávadné materiály bez obsahu PVC, chlóru, změkčovadel, halogenů či těžkých kovů. Elastické vinylové dílce jsou vysoce odolné, zvládají dopady předmětů, mechanické poškození i frekventovaný provoz. Jednotlivé dílce se lepí, lze je použít i na podlahové vytápění i do koupelen. Chůze po nich je tichá, neklouzavá a hřejivá. Lze vybírat z různých dekorů dřeva a navíc lze volit i dekor vrby či vavřínu.